Internetowe radio SOIR - nadajemy 7 dni w tygodniu, od 1900 do 2300


 

 

ZAPRASZAMY NA ----

 

TWOJA WŁASNA AUDYCJA!!!

Myślałeś/aś, żeby prowadzić własną audycję w radiu Soir? Pomyśl teraz. Jeżeli zgadzasz się z naszą misją misją tego radia , masz pomysł a zapewne masz pomysł na cykliczny program, to z pewnością nie zabraknie miejsca w ramówce radia. Bo radio Soir to Twoje Nasze Wspólne radio



Zapewne zapytacie jak się to robi?

A więc najpierw ustalamy o czym będzie audycja, ile będzie trwała i jaki będzie tytuł. Ustalimy wspónie też dla niej dobre miejsce w ramówce i godzinę.

Kiedy wszystkie ustalenia będą gotowe, z konfigurujemy wszystko co trzeba i wysyłamy specjalny progra m ze specjalnym kodem, dzięki któremu możesz wysyłać swoje audycje na serwer lub drogą meilową do radia. Odtąd programem zajmujesz się już tylko ty.

A co dokładnie musisz robić?

Musisz przynajmniej raz na tydzień nagrać audycję, zmontować z tego plik MP3 i wysłać na serwer lub na e-maila do radia . Przynajmniej 1 dzień przed rozpoczęciem nadawania. Dostaniesz do tego specjalny program, który to zrobi. I to tyle od strony technicznej.

Do tego będzie potrzebne napewno.

A więc potrzebna jest po pierwsze chęć bycia aktywnym. Odwaga żeby zaryzykować. Bycia czymś więcej niż tylko automat do konsumpcji i pracy - ale kimś kto tworzy także multimedialnie dla sluchaczy Radia Soira także dla  bliskich znajomych i rodziny całej rzeszy słuchaczy . Gadanie do mikrofonu ze świadomością, że ktoś tego słucha może być trudne do przeskoczenia na początku. Ale nie oceniaj sam siebie - pozwól, że my ocenimy jak ci idzie zapewne  dasz sobie radę.

Po drugie potrzebna jest odpowiedzialność. Przynajmniej raz na tydzień musisz nagrać swój odcinek, choćby niebo się waliło. Możesz nagrać i wysłać swoją audycję kilka dni wcześniej, jeżeli wiesz, że nie będziesz miał/a potem czasu.

Te dwie rzeczy są najważniejsze. Jeżeli masz chęć i jesteś odpowiedzialny/na za to, czego się podejmujesz, to cała reszta jest do przeskoczenia łatwo.

Oto wszystkie rzeczy, których będziesz potrzebować:

  • Komputer (byle jaki),

  • Mikrofon dający przyzwoitą jakość (taki plastikowy podłączany do komputera wystarczy na początek).
    Program Audacity (lub inny, ale Audacity jest za darmo),

  • Umiejętność montowania dźwięku programem Audacity (to naprawdę nic trudnego - składanie tekstu w Wordzie jest o wiele trudniejsze niż montaż dźwięku),

  • Połączenie z internetem na czas wysyłania audycji do radia i słuchania

Ile może trwac audycja.

Trudno powiedzieć, zależy od audycji i tematu jaki masz do zrealizowania własnego pomysłu. Ale górny limit to 60 minut.

Proponujemy na początek jedną audycję na tydzień. Jeśli masz wiele tematów możesz częściej? Nie ma sprawy! Tylko proszę daj znać znać byśmy wspólnie to uzgodnili

Jeżeli macie jakiś pomysł na własny autorski program w opiece i nie tylko , to świetnie. Pisz i pogadamy. Jeżeli nie, to mamy kilka pomysłów. Zobacz czy mógłbyś/mogłabyś coś z tego zrobić.

  • Przeglądy prasy - jeżeli czytasz prasę papierową lub internetową, twoje zadanie polegałoby na zebraniu najciekawszych tekstów i opowiedzeniu o nich w skrócie. Z wolnościowej perspektywy, oczywiście. Czytać ich w całości nie trzeba (a nawet nie wolno), ale kilka cytatów nie zawadzi.

  • Przeglądy blogów - to samo, ale w blogosferze. Tutaj możesz nawet czytać wpisy w całości, pod warunkiem jednak, że najpierw uzyskasz zgodę autora (i link na jego stronie do Radia Soirteż nie zawadzi).

  • Tygodniowy skrót ustawowy - na stronie polskieustawy.com znajdują się informacje o ustawach, które wchodzą w życie. Zadaniem prowadzącego jest przygotować raz na tydzień streszczenie (w miarę przystępne) tego co się zmieni w systemie prawnym w ciągu tygodnia.

  • Własny podcast - prowadzisz własny podcast, który pasowałby do Radia Soir? Co ci szkodzi nadawać go również w ramówce radia Radia Soir!

  • Własny blog - jeżeli prowadzisz blog o tematyce zbieżnej z Radiem Soir, to czemu by go nie zmienić w felieton radiowy? Raz na tydzień przeczytać, nagrać i wysłać wpis z własnego bloga to nie tak dużo roboty. Możesz częściej? Jeszcze lepiej!

  • Program tematyczny - no, tutaj to jest dopiero pole do popisu kazdy może mieć wiele pomysłów

Zapewne czytając tą propozycję zadajesz sobie pytanie co jak mi nie wyjdzie?

A co jak ci wyjdzie? Będziesz mieć własną audycję w całodobowym radiu muzycznym  naprawdę dużą swobodą mówienia - czy to nie jest coś? Jeżeli ci wyjdzie, to będzie to fantastyczny początek.

A jeżeli nie wyjdzie to najgorsze co może się zdarzyć, to to, że zakończymy twoją audycję i tyle. Ale przynajmniej będziesz mógł/ła powiedzieć, że nie tchórzyłeś/aś, tylko próbowałeś/aś.

Nic prostszego tylko się zgłosić?

Do prowadzącego Najlepiej e-mailem na a Napisz kim jesteś, co byś chciał mówić i nagrywać, jaki proponujesz tytuł, jakie długie planujesz audycje i przede wszystkim o czym.

Każda osoba, która zostanie wpuszczona do ramówki, przejdzie przez 3 miesięczny okres testowy. Po kwartale (czyli 12 audycjach) ocenimy, czy prowadzący staje się pełnoprawnym prowadzącym.
Warto zrobić próbę, świat należy do odważnych.

TEST

 


strony internetowe wykonał: www.internetowe.ovh.org




Słowa kluczowe: radio, internetowe radio